Yatağan

Etiket arşivi

2828-zehirlenmeye-devam-karari-verildi.jpg

‘Zehirlenmeye devam’ kararı verildi

|

Türkiye Barolar Birliği’nin özelleştirilen termik santrallerin Çevre Mevzuatından muaf tutulma süresinin uzatılacağı şeklinde yorumladığı torba kanun teklifinde yer alan Geçici Madde 26, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacaklarını dile getiren CHP’nin Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Bu, 3 yıl boyunca insanlar zehirlenmeye devam etsin, doğa talan edilsin, insanların ve canlıların yaşam alanları yok edilmeye devam etsin, hava kirlensin, toprak ve su kirlensin ve sadece belirli çıkar gruplarının, yandaş şirketlerin daha çok para kazanması için doğa ve insan yaşamını 3 yıl daha yok sayamaya devam edelim anlayışıdır” dedi.

Mert S. Kaplan‘Zehirlenmeye devam’ kararı verildi
2800-turkiye-kirli-hava-soluyor.jpg

Türkiye kirli hava soluyor

|

Çevre Mühendisleri Odası’nın Hava Kirliliği Raporu’na göre, Türkiye’de yaklaşık 60 milyon kişi kirli hava soluyor. 20 milyon kişinin soluduğu havanın kalitesine dair sağlıklı bir veri ise bulunmuyor. Rapora göre, hava kirliliğinin artarak devam ettiği 9 büyükşehirde acilen önlem alınmalı.

Mert S. KaplanTürkiye kirli hava soluyor
1087-baskentte-soma-faciasi-anmasi-ve-protestosu.jpg

Başkentte Soma faciası anması ve protestosu

|

Manisa’nın Soma ilçesindeki kömür madeninde yaşanan faciada hayatını kaybeden işçileri anmak ve sorumluları protesto etmek için başkentte de eylem düzenlendi. Yatağan, enerji ve maden işçileri Türk-İş önünde hükümeti istifaya çağırırken Türk-İş’i de protesto ederek genel grev talebini dile getirdi. Güvenpark’ta toplanan kitleler Olgunlar SK.’taki madenci anıtına yürüdüğü sırada polis ile kitle arasında çatışmalar yaşandı.

Mert S. KaplanBaşkentte Soma faciası anması ve protestosu